Mobilna kosmetyczka – innowacyjny pomysł na dobry zarobek

Dla kobiet, które szukają dobrego zajęcia, odpowiednie może być zostanie kosmetyczką. Choć początkowo może nam się wydawać, że niesie to ze sobą dosyć spore koszty.

Lokal, strona internetowa, profesjonalny sprzęt. Tak, jeśli chcemy otworzyć salon kosmetyczny, to koszty będą spore. Jednak równie dobrze można zostać kosmetyczką z dojazdem do klientek.

Kosmetyczka dojeżdżająca do domu – to dobry pomysł na zarabianie

Gdy decydujemy się na zawód kosmetyczki z dojazdem do klientki, odchodzi nam wiele kosztów. Kwestia lokalu, jego wyposażenia, dbania o niego.

Potrzebujemy jedynie sprzętu i  to takiego, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Nie będziemy zatem mieć profesjonalnych maszyn, ale lekkie urządzenia, które można zapakować do samochodu i rozłożyć u klientki. Koszt dobrej jakości kosmetyków jest wystarczający niski, by kobieta, która chce rozpocząć taką działalność, mogła to zrobić z kwotą kilku tysięcy złotych. Jeśli ma w domu samochód, to także odchodzą jej dodatkowe koszty związane z pojazdem.

Ile zarabia mobilna kosmetyczka?

To zależy. Od tego, jakie usługi oferuje. Zrobienie paznokci przeważnie waha sie w granicach 40-100 zł. Makijaż zaczyna od 200 zł. Za godzinę pracy można zatem dostać całkiem dobre wynagrodzenie. Istotne jest jedynie to, by mieć wciąż klientów, którzy potrzebowaliby konkretnych usług. Do tego przydaje się własna strona internetowa, na której oferujemy swoje usługi. Przyda się także reklama. Jednak coraz częściej firmy stawiają na organiczne zdobywanie kolejnych klientów. Trwa to dłużej, ale przynajmniej zapewnia stały napływ dochodów.

Praca kosmetyczki mobilnej  jest dobra dla kobiet, które nie boją się bezpośredniego kontaktu z klientem i dobrze znają się na tej dziedzinie.