Czym jest Lisk (LSK)? Co warto wiedzieć na temat tej krypto waluty?

Na wirtualnej giełdzie istnieje wiele rodzajów pieniądza cyfrowego zasługujących na szczególną uwagę. Jedną z bardziej popularnych jest Lisk (LSK), który zaraz po Etherium oraz popularnym Bitcoinie znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej znanych kryptowalut. Co warto o nim wiedzieć? Czy jest to przyszłościowa inwestycja?

LISK (LSK) – jak powstał?

Kryptowaluta Lisk powstała w 2016 roku a jej korzenie sięgają platformy o tej samej nazwie. To właśnie od niej nazwę wziął ten rodzaj pieniądza cyfrowego. Wymieniona już wcześniej platforma służy do budowy zdecentralizowanych aplikacji oraz tworzenia tokenów. Sama kryptowaluta swoją popularność zyskała w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy to coraz większa liczba inwestorów zdecydowała się na jej wybór.

Czy warto inwestować w Lisk (LSK)?

Tak jak w przypadku wszystkich kryptowalut  również tu inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem. Warto wspomnieć, że Lisk (LSK) jest dość stabilnym pieniądzem cyfrowym. W ciągu ostatnich lat miał on jednak wiele gwałtownych wahań i był uwarunkowany także niestabilnością na rynku wirtualnych giełd. Jeżeli chcemy zdecydować na zakup Lisk (LSK) bez wątpienia warto zaopatrzyć się w dobry portfel, który w tym przypadku stanowi aplikacja. Warto wiedzieć również, że kryptowaluta nie posiada dostępu do standardowych portfeli mobilnych. Wśród możliwości wyboru istnieje kilka aplikacji na telefon zapewniających bezpieczeństwo środków oraz szybkość transakcji są to Lisk Hub, Lisk Nano, Lisk Core czy Lisk Commander można znaleźć je na stronie platformy.

Z pewnością warto inwestować w Lisk (LSK), ponieważ jest to pieniądz cyfrowy posiadający potencjał oraz duże możliwości rozwoju w przyszłości.